Sparta porazila Štvanici 6:3 + FOTO

Tenisová extraliga 2020 začala zostra soubojem dvou pražských velkoklubů, Sparty a štvanického I.ČLTK Praha.

Bára Strýcová porazila Terezu Martincovou 6:2, 6:4. Bára předvedla velmi dobrý výkon, svou chytrou hrou zatlačila Martincovou za základní čáru a mohla tak diktovat hru. Patrik Rikl porazil Robina Staňka 6:4, 7:6. Absolutně vyrovnaný zápas, který rozhodlo několik míčů.

V zápase týmových jedniček Petra Kvitová nestačila na Markétu Vondroušovou 3:6, 2:6. Vondroušová dobře servírovala a díky výbornému pohybu byla schopná vracet míče i z těžkých pozic. Naproti tomu Petře Kvitové dnes nefungoval forhend a navíc měla trochu smůlu, když několik úderů Petry za důležitého stavu skončilo na pásce.

Sparťan Michael Vrbenský porazil Adama Pavláska 7:5, 6:4. Vrbenský hrál solidně. Ani Pavlásek nehrál špatně, možná z forhendu měl dnes více chyb.

Štvanický Václav Šafránek obrátil zápas s Tomášem Macháčem, když prohrával 2:5, aby nakonec vyhrál 7:5, 6:2. A snížil vedení Sparty na 2:3.

Srovnat mohl Jan Šátral, kdyby porazil Lukáše Rosola, což se však nestalo. Rosol v pěkném zápase zvládl lépe koncovky setů a vyhrál 7:5, 7:5. Sparta tedy vedla po dvouhrách 4:2.

Rozhodující bod přidaly v dámské čtyřhře Kristýna Plíšková s Barborou Strýcovou, které porazily štvanické Karolínu Muchovou a Lucii Hradeckou 6:4, 6:4.

V pánských čtyřhrách si oba týmy rozdělili po bodu, čímž bylo stanoveno konečné skóre 6:3 pro Spartu.

Zápis o utkání: TK Sparta Praha - I.ČLTK Praha 6:3 (PDF)