Druhým finalistou MONETA Tenisové extraligy 2020 je Prostějov + FOTO

Známe finálovou dvojici letošní tenisové extraligy. TK Sparta Praha i TK Agrofert Prostějov vyhráli svoji skupinu a o titul se utkají ve středu od 10:00 hod. v Říčanech. Finále se hraje bez diváků, nicméně vše můžete sledovat živě na Nova Sport.

Sparta ve skupině hrané v Říčanech porazila v sobotu Štvanici (I.ČLTK Praha) 6:3 a v něděli domácí RPM Oázu Říčany 6:2. Prostějov ve skupině hrané v Prostějově v sobotu porazil Přerov 6:3 a v pondělí Pardubice 6:1.

Finále Sparta – Prostějov se hraje od 10:00 hod. v Říčanech (bez diváků). Utkání vysílá živě TV Nova Sport.

Dramatické zážitky nabídl souboj Štvanice a Říčan o 2. místo ve skupině Říčany. Po dvouhrách vedla Štvanice 4:2. Čekalo se, že o vítězství rozhodne v dámské čtyřhře, ve které nastoupili Lucie Hradecká a Markéta Vondroušová. Ale jak už tak to v soutěžích družstev bývá, papírové předpoklady vzaly za své a Hradecká s Vondroušovou nestačily na Kolodziejovou s Malečkovou 6:7, 2:6. Vítězství pro Štvanici nakonec zajistil Staněk se Šafránkem, kteří porazili říčanský pár Gengel/Vanni 6:2, 1:6, 10:6. Ve druhé pánské čtyřhře Vocel s Jebavým (Říčany) porazili Pavláska s Paulsonem (I.ČLTK Praha) 6:1, 4:6, 10:8. Konečný výsledek I.ČLTK Praha - RPM Oáza Říčany 5:4.