V úvodním zápase finále Sparty proti Prostějovu Kateřina Siniaková (TK Sparta Praha) si snadno poradila s mladičkou Sárou Bejlek 6:2, 6:0. Siniaková byla rozehraná z turnaje žen v Dubaji, kde došla až do finále. Kateřina hrála razantně, navíc solidně a Sáru k ničemu nepustila.

Ve druhém zápase Vitaliy Sachko (TK Agrofert Prostějov) porazil Lukáše Rosola 6:4, 3:6, 6:3. Naprosto vyrovnaný zápas. Rosol lépe servíroval, Sachko byl lepší v pohybu.

Barbora Strýcová (TK Sparta Praha) porazila Lindu Klimovičovou 6:4, 6:3. Bára se hodně nadřela. Klimovičová hrála velmi dobře, ve výměnách byla dokonce lepší než její slavnější a zkušenější soupeřka. Bára však ví jak na to, když to odzadu nejde. Hodně měnila rytmus, chodila i servis-síť a to velmi dobře fungovalo.

David Poljak (TK Agrofert Prostějov) porazil Michaela Vrbenského 6:3, 6:1. Vrbenský nebyl zcela zdravotně v pořádku, což však nesnižuje výborný výkon Poljaka.

Jiří Lehečka (TK Agrofert Prostějov) porazil Tomáše Macháče 7:5, 6:1. Začátek zápasu měl pod kontrolou Macháč, který se snažil držet ve výměně a čekat, až se Lehečka vystřelí. A Lehečka do všeho chodil naplno, až tvrdohlavě se snažil tlačit do Macháče. Ale pak najednou to začalo padat a Macháč něvěděl, co s tím. Macháč si navíc nepomáhal servisem a Lehečka už ho v druhém setu úplně přejel.

Patrik Rikl (TK Sparta Praha) porazil Dalibora Svrčinu ve třísetové bitvě. Velmi dobrý zápas od obou aktérů. Rozhodnul jeden brejk ve třetím setu.

Po dvouhrách byl stav finále 3:3.

V dámské čtyřhře dominovala Sparta, když Siniaková s Kužmovou porazily Bejlek a Klimovičovou 6:2, 6:3.

Zelenay s Lehečkou (TK Agrofert Prostějov) pak srovnali, když Rikla s Vrbenským porazili 6:4, 6:1.

Rozhodnout musel až poslední zápas čtyřhry, ve kterém Rosol s Macháčem (TK Sparta Praha) porazili Veselého s Poljakem 7:6, 6:3.

TK Sparta Praha se stala vítězem MONETA Tenisové extraligy 2020.