Sparta postoupila do finále tenisové extraligy 2020 + FOTO

Extraligový tým tenisové Sparty porazil domácí tým Říčan 6:3 a postoupil do finále tenisové extraligy 2020. Sparta včera porazila štvanický I.ČLTK Praha 6:3. O soupeři Sparty ve finále se rozhodne až v posledním utkání prostějovské skupiny mezi Prostějovem a Pardubicemi. Prostějov i Přerov mají jednu výhru, Pardubice jsou bez výhry.

V úvodním zápase Sparty a Říčan Slovenka Kužmová (TK Sparta Praha) porazila Jesiku Malečkovou (RPM Oáza Říčany) 6:2, 6:4. Kužmová lépe servírovala a dostala Malečkovou pod tlak. Slovenka se dokonce neobtěžovala hrát Malečkové přes slabší forhend a tlačila do jejího silného bekhendu.

Matěj Vocel (RPM Oáza Říčany) porazil Patrika Rikla (TK Sparta Praha) 4:6, 7:6(5), 6:1. Vocel měl možnost jít do brejku, když za stavu 3:3 měl 40:0 na servis Rikla. Ale brejkboly neproměnil a navíc nezvládl koncovku prvního setu. Druhý set dospěl až do tiebreaku, kde Vocel vedl již 5:1, ale nakonec si oddechl, když za stavu 6:5 proměnil první setbol. Ve třetím setu Riklovi došla pára a Vocel byl lepší. Matěj Vocel dnes předvedl bojovný výkon postavený na solidní hře od základní čáry, dělovém servisu a překvapivě dobrém pohybu.

Kristýna Plíšková (TK Sparta Praha) porazila Ekaterinu Alexandrovu (RPM Oáza Říčany) 7:6, 6:2. Alexandrova údajně zatím nemá natrénováno, což však na dvorci téměř nebylo poznat. Kristýna Plíšková získala první set až v tiebreaku a ve druhém setu využila šanci na brejk za stavu 3:2. Alexandrova ztratila svůj servis ještě jednou, když zakončila zápas za stavu 6:7, 2:5 dvojchybou.

Michael Vrbenský (TK Sparta Praha) porazil Filipa Dudu 6:4, 6:3. Vrbenský byl solidnější, což Duda věděl a musel tlačit. Vrbenský tak sbíral nevynucené chyby soupeře.

Luca Vanni (RPM Oáza Říčany) porazil Tomáše Macháče 6:3, 4:6, 6:3. Vanni hraje rovnější forhend a povětšinou čopuje bekhend. Macháč se mu snažil dostat do bekhendu a přejít dopředu na volej, což však nefungovalo. Když už zatlačil Vannimu do bekhendu a šel na síť, tak soupeř zahrál nízký kraší čop. Macháč tak musel hrát těžký nízký volej, ze kterého moc něšlo zahrát vítězný míč, naopak přišel prohoz lebo lob soupeře. Macháč si nepomohl ani servisem. Zřejmě měl nějaký zdravotní problém, protože jeho první servis byl spíš druhý až třetí servis.

Lukáš Rosol (TK Sparta Praha) porazil Marka Gengela 6:1, 5:7, 6:4. Pěkný zápas plný tvrdých servisů a rychlých výměn. Po nevydařeném prvním setu se Marek Gengel rozehrál. Jeho čistá technika mu umožňuje hrát velmi rychle, takže Rosola nepouštěl do tlaku. Zkušenější Lukáš Rosol rozhodl až ve třetím setu rozdílem jednoho brejku.

Po dvouhrách vedla Sparta 4:2 a vítězný bod stejně jako včera proti Štvanici přidaly Bára Strýcová s Kristýnou Plíškovou, které porazily Malečkovou a Kolodziejovou 6:7, 6:2, 14:12.

Za rozhodnutého stavu se hrála ještě jedna čtyřhra mužů a to Krumich/Donald (TK Sparta Praha) proti páru Jebavý/Jeníček. Sparťané vyhráli 7:5, 4:6, 10:6.

Konečný výsledek: TK Sparta Praha – RPM Oáza Říčany 6:3

V prostějovské skupině Přerov porazil Pardubice 6:3. O vítězi skupiny se musí rozhodnout v pondělním utkání Prostějova s Pardubicemi. Pokud Prostějov zvítězí, postoupí do finále proti Spartě (ve středu v Říčanech).